Späť

Granátové jablko

Pridané: 9.6.2016 20:47:45 Počet zobrazení: 875

09 Jún 2016

Jeho história nie je taká obyčajná. Podľa niektorej teórie dokonca ovocie, ktorým sa nakŕmila v raji Eva, bolo chutné, granátové jablko. Paradoxne však, kto dá granátovému jablku šancu, nemal by trpieť, ale mladnúť. Od obyčajného jablka sa líši špecifickými semienkami, rubínovočervenou farbou a nezvyčajným tvarom. A na rozdiel od bežného jablka, šupka toho granátového sa neje. Podstatné sú semená.

Granátové jablko

Antioxidačná bomba? Nech sa páči, granátové jablko!

Jeho história nie je taká obyčajná. Podľa niektorej teórie dokonca ovocie, ktorým sa nakŕmila v raji Eva, bolo chutné, granátové jablko.

Paradoxne však, kto dá granátovému jablku šancu, nemal by trpieť, ale mladnúť. Od obyčajného jablka sa líši špecifickými semienkami, rubínovočervenou farbou a nezvyčajným tvarom. A na rozdiel od bežného jablka, šupka toho granátového sa neje. Podstatné sú semená.

Obsahuje veľa vitamínov. B, C, E a tiež meď, ktorá je dôležitá pre tvorbu červených krviniek. Okrem medi obsahuje tiež draslík. Z toho vychádza, že celé jablko so všetkým, čo obsahuje, chráni pred voľnými radikálmi, čím možno predchádzať rakovine a srdcovo-cievnym ochoreniam. Do jedálnička si ho môžu zaradiť aj ľudia, ktorých trápia hemoroidy a kŕčové žily. A kto potrebuje antioxidanty, nech sa páči. Granátové jablko ich obsahuje viac ako červené víno či zelený čaj. So svojimi antioxidačnými účinkami môže dokonca konkurovať čučoriedkam, jahodám aj brusniciam.

Spomínaný draslík pomáha znižovať krvný tlak a aby tých chorôb, pri ktorých granátové jablko pomáha, nebolo málo, pridajme tiež obličkové kamene, mozgovú príhodu, rakovinu a rôzne infekcie. Každý si v ňom nájde svoje, pretože vďaka mangánu, ktorého jablko nemá len zanedbateľné množstvo, si zas môžeme posilniť kosti a zuby. Podceňovať netreba ani vlákninu. Je v jej kompetencii znižovať cholesterol, ale aj uvoľňovať zápchu.

zdroj: http://zdravie.pravda.sk/zdrava-vyziva/clanok/289081-antioxidacna-bomba-nech-sa-paci-granatove-jablko/

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre

premium quality


100%

super vec, veľmi rýchle vybavenie objednávky, s produktom som veľmi spokojná :-)
polkorabka
100%

megarýchle dodanie
prírodné zloženie
dobré rady na Fb stránke

Adka
100%

spokojna. uz 3-krat som uzivala tento doplnok a mam viac energie aj sa mi podarilo zhodit kolko som planovala. Paci sa mi to prirodne zlozenie. Obchod fajn - dodane na druhy den a pani z eshopu bola ochotna vyhoviet mi s objednavkou ako som potrebovala
Ria
100%

- kompetencia - rýchlosť - efektivita
Michaela
100%

Rýchla dodacia lehota
Perfektná komunikácia
Doprava zdarma

lukilker

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info