Späť

Vyspite sa do krásy

Pridané: 27.6.2016 09:14:49 Počet zobrazení: 1467

27 Jún 2016

Kvalitný spánok je zárukou mladistvého vzhľadu a lepšej psychickej aj fyzickej kondície, to je známy fakt, avšak ako dosiahnuť tak kvalitný spánok, aby sa jeho účinky prejavili? Príčiny nekvalitného spánku alebo nespavosti sú pritom vo väčšine prípadov úplne banálne a dajú sa veľmi rýchlo odstrániť.

Vyspite sa do krásy

Nastavte si správnu teplotu v izbe
Odporúčaných je 18°C, pretože v noci je teplota tela nižšia. Ak je izba prehriata, telo sa nedokáže ochladiť, a to môže narušiť spánok.


Snažte sa ísť do postele v rovnakom čase
Ak svoje telo nastavíte na rovnaký časový harmonogram, oveľa jednoduchšie zaspíte a skôr dosiahnete hlboký a kvalitný spánok. Avšak piatkové ponocovanie a víkendové predĺžené leňošenie v posteli, môže tento spánkový rytmus rozhádzať.


Káva ani čaj po 16:OO hod.
Kofeín z poobednej kávy zotrvá v tele dlhšie ako by ste mysleli. A nie je to len káva, ale aj čierny čaj alebo kolové nápoje. Doprajte si kávu alebo čaj najneskôr poobede aby ste sa vyhli problémom zo zaspávaním.


Nezažínajte svetlo v noci
Stáva sa vám, že v noci musíte na toaletu a potom už nemôžte zaspať? Môže to spôsobovať veľké svetlo, ktoré vás prebudí a naruší rytmus spánku. Skúste si nabudúce rozsvietiť len nočnú lampu, aby si vaše oči nezvykli na silné svetlo.


Nepozerajte TV pred spaním
Televízor stimuluje mozog a nedovoľuje mu vylučovať dostatok hormónov pre spánok. Paradoxne, niektorí ľudia zaspávajú výlučne pri TV, ale aj napriek tomu, že zaspia, ich podvedomie neustále vníma informácie, ktoré sú vysielané, čo neprispieva psychickej pohode.


Nekonzumujte alkohol ani sladkosti pred spaním
Okrem opitosti, alkohol spôsobuje prebúdzanie a po pár pohárikoch, nie je možné zaspať hlbokým spánkom. Zvýšený cukor v krvi zhoršuje spánok a keď cukor v krvi klesne veľmi nízko, môže to spôsobiť prebudenie. Dokonca ani konzumácia ovocia pred spaním nie je vhodná.

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre

premium quality


100%

super vec, veľmi rýchle vybavenie objednávky, s produktom som veľmi spokojná :-)
polkorabka
100%

megarýchle dodanie
prírodné zloženie
dobré rady na Fb stránke

Adka
100%

spokojna. uz 3-krat som uzivala tento doplnok a mam viac energie aj sa mi podarilo zhodit kolko som planovala. Paci sa mi to prirodne zlozenie. Obchod fajn - dodane na druhy den a pani z eshopu bola ochotna vyhoviet mi s objednavkou ako som potrebovala
Ria
100%

- kompetencia - rýchlosť - efektivita
Michaela
100%

Rýchla dodacia lehota
Perfektná komunikácia
Doprava zdarma

lukilker

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info